می 24, 2024

ممنوع نمودن واردات واکسن کرونا، بازی مرگ‌بار با جان مردم ماست!

در حالی که همه‌گیری کرونا هر روز قربانیان بیشتری از میان مردم به ویژه طبقات و اقشار بی چیز و محروم جامعه ما می‌گیرد، صدا و سیمای رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی روز جمعه ۱۹ دی‌ماه اعلام کرد که خامنه‌ای واردات واکسن کرونا (کووید ۱۹) که ساخت آمریکا و انگلیس باشد را ممنوع نموده است. این تصمیم ضدمردمی در شرایطی که کشورهای بسیاری در حال استفاده از این نوع واکسن‌ها هستند و واکسن ساخت خود کشور هم در دسترس نیست، عملا معنایی جز بازی با زندگی مردم و صدور فرمان نانوشته مرگ تعداد بیشتری از توده‌ها را ندارد. یک بازی جنایت‌کارانه که بار دیگر چهره ضدمردمی سردم‌داران جمهوری اسلامی را در مقابل چشم همگان قرار می‌دهد. گر چه از رهبران جمهوری اسلامی که از همان آغاز شیوع این اپیدمی، با سیاست‌های ضد مردمی خود باعث تسریع هر چه بیشتر آن گشتند، چنین تصمیماتی دور از انتظار نمی‌باشد.

کسی فراموش نکرده است که ولی وقیح جمهوری اسلامی در همان آغاز این اپیدمی و در شرایطی که کرونا هر روز داشت از مردم قربانی می‌گرفت مدعی شد که این “توطئه دشمن” علیه به اصطلاح “انتخابات مجلس” و “راهپیمایی ۲۲ بهمن” می‌باشد و سپس از مردم ستم‌دیده خواست که “مساله را زیاد بزرگ” نکنند. به خاطر همین “بزرگ” نکردن مساله‌ی مرگ هر روزه مردم بود که مقامات حکومتی به هواپیمایی “ماهان” اجازه دادند تا مدت‌ها پروازهای خود را به چین ادامه دهند؛ واقعیتی که باعث تسریع گسترش این بیماری در سطح کشور شد. مردم ما در طول یک سال اخیر و پس از شیوع وسیع این بیماری نیز دیدند که مقامات جمهوری اسلامی با سیاست‌های ضد مردمی خویش ضمن خودداری از تامین کم‌ترین وسایل پیش‌گیری و مداوای این ویروس مرگ‌بار، ابعاد تلفات وارد بر مردم را هر چه بیشتر ساختند تا جایی که امروز بنا به آمار رسمی _که به هیچ وجه تمام حقیقت را بیان نمی‌کنند_ بیش از ۵۶ هزار نفر از مردم، جان خود را از دست داده اند.

در این شکی نیست که شرایط غم‌انگیز و هولناک ناشی از همه‌گیری ویروس کرونا و نتایج باز هم مرگ‌بارتر اقتصادی – اجتماعی آن بر حیات و معیشت توده‌ها قبل از هر چیز نتیجه سلطه رژیم ضد خلقی جمهوری اسلامی‌ست. از رهبر رژیمی که تا بن استخوان به امپریالیست‌ها وابسته است و هر روز در جهت پیشبرد سیاست‌های آن‌ها در ایران و منطقه به دسیسه و جنایتی جدید متوسل می‌شود، اصلا عجیب نیست که به دلیل سودجویی باندهای حکومتی‌ای که از ورود و یا عدم ورود واکسن‌های موجود و تغییر کمپانی‌های امپریالیستی فروشنده به جمهوری اسلامی، سودهای میلیاردی به جیب می‌زنند چنین حکم‌های ضدخلقی‌ای صادر شود، آن‌هم در شرایطی که شکی نمی‌توان داشت که خود تبهکار نام‌برده و دار و دسته‌اش از همین واکسن‌ها استفاده می‌کنند.

حکایت هیاهوهای ضد آمریکایی سردم‌داران جمهوری اسلامی در رابطه با واکسن کرونا هم‌چون حکایت آقازاده‌های‌شان می‌باشد که در عین حال که اکثرشان در همین آمریکا و انگلیس در رفاه زندگی کرده و مشغول عیاشی و تن پروری با پول‌های ناشی از مکیدن خون زحمت‌کشان ما هستند، فریب‌کارانه شعارهای ضد غربی می‌دهند. خامنه‌ای تبهکار در شرایطی با دستور منع ورود واکسن غربی به گرفتن پُز ضد امپریالیستی مشغول است که در عمل، رییس جمهور او یعنی روحانی فریب‌کار همین چند روز پیش در جلسه هیات دولت گفت دستور خرید واکسن کرونا را صادر کرده است. گزارشات منتشر شده در این زمینه حاکی از آن است که ایران ۱۶ میلیون و ۷۰۰ هزار دوز واکسن از طریق “کواکس” _نهاد هماهنگ‌کننده تلاش‌های جهانی برای دسترسی کشورها به واکسن کووید-۱۹_ خریداری کرده است؛ که به گزارش خبرگزاری‌ها این محصولات، با واسطه یا بدون واسطه، تولید شرکت‌های آمریکایی و بریتانیایی و متحدان تجاری آن‌ها می‌باشند. البته بعدا مسئولین جمهوری اسلامی “تحریم”های آمریکا را مانع خرید واکسن اعلام کرده و مدعی شدند که می‌خواستند حدود بیست میلیون دوز واکسن کرونا خریداری کنند اما تحریم‌های مالی آمریکا چنین امکانی را نمی‌دهد.

تجربه نشان داده که دروغ جزیی جدایی ناپذیر از حیات جمهوری اسلامی است و هیاهوهای ضد آمریکایی، بخشی از این دروغ‌ها می‌باشند. این بار نیز هیاهوی ضد آمریکایی به پوششی برای بازی کردن با جان توده‌های محروم ما توسط سران جمهوری اسلامی بدل شده است. بنابراین چه تحریم‌های آمریکا باعث عدم امکان خرید واکسن شده باشد و چه حکم خامنه‌ای این امکان را از مردم سلب نموده باشد فرقی در این واقعیت نمی‌کند که جمهوری اسلامی مسبب اصلی افزایش بی حد مرگ و میر مردم توسط کرونا می‌باشد. مردم برای مقابله با این اپیدمی به واکسن نیازمندند و هر عاملی جلوی این امر را بگیرد عملا مقابل خواست و حق زندگی مردم ایستاده است و باید به قدرت قهر انقلابی مردم از سر راه برداشته شود.

نابود باد رژیم وابسته به امپریالیسم جمهوری اسلامی!

چریکهای فدایی خلق ایران

بیست و نهم دی‌ماه ۱۳۹۹

About Post Author